Достапни линкови

Антителата како војници против Ковид-19?


Антителата како војници против Ковид-19?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
Колку луѓе имале Ковид-19 без симптоми? Дали оздравените пациенти се имуни на друга инфекција? Ако е така, колку долго се имуни? Ова се само некои од прашањата што истражувачите се обидуваат да ги одговорат во Чешка, Германија и на други места, користејќи тестови на антитела од крв за да прегледаат што повеќе слоеви од населението и да најдат начин за справување со Ковид-19.

Категории

XS
SM
MD
LG