Достапни линкови

КОВИД 19 можеби ќе остане засекогаш, чудна инфекција напаѓа деца


КОВИД 19 можеби ќе остане засекогаш, чудна инфекција напаѓа деца
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Коронавирусот можеби ќе стане ендемски, предупредуваат од Светската здравствена организација. Непозната инфекција напаѓа деца. По економските проблеми, се поевидентни стануваат и социјалните. Неделен преглед за состојбата со коронавирусот.

XS
SM
MD
LG