Достапни линкови

На коронавирусот не му е топло, ниту му студи


На коронавирусот не му е топло, ниту му студи
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Според изјавите на епидемиолизите и експертите за вируси, топлото време не му одговара на корона вирусот. Сепак, лекарите велат дека многу малку е веројатно оти само времето како фактор ќе го спречи ширењето на Ковид 19 во, како што наведуваат, прифатливи рамки.

Категории

XS
SM
MD
LG