Достапни линкови

Доктор Исуфи во директен судир со Ковид 19


Доктор Исуфи во директен судир со Ковид 19
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Доктор Илбер Исуфи од Куманово по прележувањето на вирусот порачува да се почитуваат мерките. Само ако сме сите свесни и одговорни ќе успееме ситуацијата да ја држиме под контрола, вели докторот. Тој се заразил на работа, во болницата во Куманово, но среќен е што не го пренел вирусот на други лица.

Категории

XS
SM
MD
LG