Достапни линкови

Дали крвната плазма е спас од коронавирусот?


Дали крвната плазма е спас од коронавирусот?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Крвната плазма од пациенти кои оздравеле од коронавирус почнува експериментално да им се дава на инфицирани, бидејќи содржи антитела. Но, сеуште се потребни дополнителни истражувања, бидејќи ефикасноста на оваа метода не е потврдена.

Категории

XS
SM
MD
LG