Достапни линкови

Тунберг со тркачка јахта од Европа до САД


Тунберг со тркачка јахта од Европа до САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Шведската активистка за животната средина Грета Тунберг, која го започна движењето „Петоци за иднината“ замина за САД со тркачка јахта. Taa ќе стигне за две недели во Њујорк каде ќе присуствува на самитот на Обединети Нации и протестите против климатските промени.

Категории

XS
SM
MD
LG