Достапни линкови

Баша: нема избори на 30 јуни


Баша: нема избори на 30 јуни
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:31 0:00

Лидерот на опозициската Демократска партија на Албанија Љуљзим Баша за Радио Слободна Европа изјави дека нема излегување од кризата ако не бидат казнети луѓето кои, како што вели, ја заробија државата со криминал. Во врска со одржувањето на локалните избори на 30 јуни тој вели:

Категории

XS
SM
MD
LG