Достапни линкови

Kанабисот е лек или дрога?


Kанабисот е лек или дрога?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Музичката манифестација Конопфест во скопскиот Градски Парк даде поддршка за декриминализација на канабисот.На Светскиот празник на канабисот, познат како 420, организаторите и посетителите побараа законски измени. Настанот се оддржува по втор пат, а се планира да се организира секоја година.

Категории

XS
SM
MD
LG