Достапни линкови

Терористички напад во Њујорк, Дете-бомбаш се разнесе во Кабул, Пучдемон се јави од Брисел...

Настаните на денот низ фотографии - 31 октомври 2017
Покажи повеќе

РУСИЈА - Каскадерката Викторија Колесникова минува низ оган за да го тестира најновиот воен часовник наменет за армијата на Русија. На тестирањето, од руската фирма-производител на часовникот, потенцирале дека моделот е отпорен дури и на последици од нуклеарни експлозии.
1

РУСИЈА - Каскадерката Викторија Колесникова минува низ оган за да го тестира најновиот воен часовник наменет за армијата на Русија. На тестирањето, од руската фирма-производител на часовникот, потенцирале дека моделот е отпорен дури и на последици од нуклеарни експлозии.

САД - Полицајци и помагаат на жена повредена во терористичкиот напад на Менхетен во Њујорк. Во нападот, во кој маж со возило газеше луѓе на велосипедска патека во Долни Менхетан, загинаа осуммина, потврди њујоршкиот градоначалник Бил де Бласио. Полицијата по нападот го застрела напаѓачот.
2

САД - Полицајци и помагаат на жена повредена во терористичкиот напад на Менхетен во Њујорк. Во нападот, во кој маж со возило газеше луѓе на велосипедска патека во Долни Менхетан, загинаа осуммина, потврди њујоршкиот градоначалник Бил де Бласио. Полицијата по нападот го застрела напаѓачот.

АВГАНИСТАН - Најмалку тројца загинале, а над 15 биле повредени во самоубиствен бомбашки напад во дипломатската зона Вазир Акбар Хан, во Кабул, Авганистан. Портпаролот на полицијата во Кабул рече дека бомбашот-самоубиец бил на мотор и имал 12 или 13 години. Одговорноста за нападот ја презеде исламска држава.
3

АВГАНИСТАН - Најмалку тројца загинале, а над 15 биле повредени во самоубиствен бомбашки напад во дипломатската зона Вазир Акбар Хан, во Кабул, Авганистан. Портпаролот на полицијата во Кабул рече дека бомбашот-самоубиец бил на мотор и имал 12 или 13 години. Одговорноста за нападот ја презеде исламска држава.

САД - Највисоките советници за национална безбедност на претседателот Донал Трамп побарале Конгресот да не ѝ ги укинува овластувањата на Белата куќа во војната против Исламска држава и другите милитантни групи. Републиканците и демократите со години се расправаат за тоа дека Конгресот ѝ отстапил преголем авторитет на белата куќа во распоредувањето на американските сили по нападите на 11 септември 2001 година.
4

САД - Највисоките советници за национална безбедност на претседателот Донал Трамп побарале Конгресот да не ѝ ги укинува овластувањата на Белата куќа во војната против Исламска држава и другите милитантни групи. Републиканците и демократите со години се расправаат за тоа дека Конгресот ѝ отстапил преголем авторитет на белата куќа во распоредувањето на американските сили по нападите на 11 септември 2001 година.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG