Достапни линкови

Загинати во силен земјотрес во Кина


Десетина луѓе загинале, вклучувајќи и петмина туристи, а најмалку 175 биле ранети во силниот земјотрес што ги погоди планинските делови на југозападна Кина, соопштија локалните власти. Земјотресот бил со сила од 6 ипол степени во близина на популарниот национален парк Џиужајго.

XS
SM
MD
LG