Достапни линкови

Барање за оставка на владата и одложување на изборите


Претседателот на невладината организација Цивил, Џабир Дерала, рече дека заедно со други невладини организации, групи на граѓани и поединци бараат одложување на изборите најмалку до септември и оставка на владата, за изборите да може да бидат слободни.

XS
SM
MD
LG