Достапни линкови

„Јурт на непобедливоста“: Казахстанската заедница во Украина ги загрева срцата на жителите на Буча

Во украинскиот град Буча, каде што енергетската мрежа е на работ на колапс поради повторените руски напади, казахстанската заедница најде нов начин да им овозможи на локалното население да остане топло и да се причести со традиционалните казахстански слатки.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG