Достапни линкови

Шведскиот „кросфит свештеник“ ги лекува телото и душата на Инстаграм


Шведскиот „кросфит свештеник“ ги лекува телото и душата на Инстаграм
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Под името „crossfitpriest“, болничкиот свештеник Оскар Арнгарден од Универзитетска болница во Упсала, Шведска, споделува фитнес вежби и духовни совети со своите 30 000 следбеници на Инстаграм, со цел да им помогне да ги излечат телото, умот и душата. „Господ е во секој аспект од мојот живот“, вели 38-годишникот.

Категории

XS
SM
MD
LG