Достапни линкови

Јулија Митревска - необична наставничка и креативка


Јулија Митревска - необична наставничка и креативка
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Дваесетичетиригодишната Јулија Митревска има необично хоби - креирање на костими инспирирани од грчка, словенска и нордиска митологија. Но, вели дека несекојдневен е и нејзиниот пристап на предавање како наставничка по Историја во скопско основно училиште, бидејќи сака да ги направи часовите „живи“, наместо здодевни.

Категории

XS
SM
MD
LG