Достапни линкови

„Ние сме топовско месо“: Руските регрути го изразуваат својот бес


„Ние сме топовско месо“: Руските регрути го изразуваат својот бес
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Локален функционер им рекол на руските регрути „не сте топовско месо“ во видео објавено на интернет неодамна. Мажите одговориле со луто извикување дека, всушност, токму тоа се. Инцидентот, во областа Ардатовски, на околу 360 километри источно од Москва, уследи по низа видеа на кои руските регрути се жалат на стара опрема и лоша обука.

Категории

XS
SM
MD
LG