Достапни линкови

Грузијци отпуштени од работа поради протестирање


Грузијци отпуштени од работа поради протестирање
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Тројца Грузијци сведочат како или биле отпуштени или биле под притисок да си дадат отказ доброволно откако ја критикувале владата преку Интернет или се приклучиле на протестите против контроверзниот закон за „странски агенти“. Демонстрантите и опозицијата велат дека законот може да ги намали граѓанските слободи и да ја загрози кандидатурата на земјата за членство во Европската унија.

Категории

XS
SM
MD
LG