Достапни линкови

Тепање и протести - Грузискиот Парламент го усвои законот за „странски агенти“


Тепање и протести - Грузискиот Парламент го усвои законот за „странски агенти“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Во грузискиот Парламент имаше и жестока тепачка пред усвојувањето на контроверзниот закон за „странски агенти“. Протестите во Тбилиси продолжија, а демонстрантите ветија дека ќе се борат против закони кои „можат да ги намалат граѓанските слободи и да ги загрозат грузиските аспирации за влез во ЕУ“.

Категории

XS
SM
MD
LG