Достапни линкови

Словачкиот премиер Фицо ранет по владина седница


Словачкиот премиер Фицо ранет по владина седница
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:38 0:00

Словачкиот премиер Роберт Фицо беше застрелан на 15 мај додека се движеше меѓу толпата по состанокот на владата надвор од Братислава во, како што Министерството за внатрешни работи на земјата го нарече „обид за атентат“. Осомничениот очигледно бил уапсен на местото на настанот

Категории

XS
SM
MD
LG