Достапни линкови

И техеранската Стара чаршија се празни кога иранските демонстранти повикуваат на протести

Фотографиите од 15 ноември покажуваат дека вообичаено раздвижените пазари во Иран се морничаво празни, бидејќи дел од трговците, наводно, штрајкуваат на годишнината од протестите во 2019, и против последните владини насилства на протестите по смртта на девојката уапсена од т.н. етичка полиција


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG