Достапни линкови

Ирански „хактивист“: Како „Правдата на Али“ се бори против иранскиот режим


Ирански „хактивист“: Како „Правдата на Али“ се бори против иранскиот режим
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Хакерска група „Правда на Али“ води кампања против иранските државни организации за да ги открие злоупотребите и корупцијата во репресивниот теократски режим. Радио Фарда на РСЕ разговараше со анонимен член на групата кој раскажува за нападите на затвори, безбедносни камери, медиуми, авиокомпании...

Категории

XS
SM
MD
LG