Достапни линкови

Виетнамски „трансформер“ со зелена порака


Виетнамски „трансформер“ со зелена порака
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Неформалната група Банка Робот, составена од виетнамски студенти и информатичари, создадоа робот од резервни делови за моторцикли. Идејата на роботот, кој личи на роботите од филмот „Трансформери“, е да се заштити животната средина со користење на неискористени делови од моторциклите.

Категории

XS
SM
MD
LG