Достапни линкови

Баба од Чиле наоѓа утеха и слава во видео игри


Баба од Чиле наоѓа утеха и слава во видео игри
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Малкумина играчи на онлајн видеоиграта „Free Fire“ знаат дека еден од нивните најжестоки противници е всушност 81-годишна баба од руралните средини на Чиле. Од нејзиниот професионален гејмерски стол во дом во градот Леј-Леј, на 90 километри од Сантијаго, Марија Елена Аревало станува безмилосен ловец, спротивставувајќи им се на ривалите во игра во која десетици милиони играчи пукаат за да преживеат на имагинарен остров.

Категории

XS
SM
MD
LG