Достапни линкови

Падобранка урна гинисов рекорд на 103 години


Падобранка урна гинисов рекорд на 103 години
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

Швеѓанката Рут Ларсон на возраст од 103 години и 259 дена официјално стана највозрасната личност која извела скок од падобран и се запиша во Гинисовата книга на рекорди.

Категории

XS
SM
MD
LG