Достапни линкови

Во Киев се санираат последиците од рускиот смртоносен напад врз детската болница


Во Киев се санираат последиците од рускиот смртоносен напад врз детската болница
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Денеска во Киев знамињата се на половина копје во знак на жалост од вчреашниот руски ракетен напад, во кој загинаа над 40 лица, а над 160 беа повредени. Беше погодена и детска болница, каде што е во тек расчистување на урнатините.

Категории

XS
SM
MD
LG