Достапни линкови

Франција по изборите - прослави и нереди


Франција по изборите - прослави и нереди
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

Според првичните резултати, победник на изборите во Франција е левичарската алијанса Нов народен фронт и покрај тоа што очекувањата беа на првото место да заврши крајната десница на Ле Пен. Иако овие резултати се олеснување за многумина во Европа, ќе биде тешко да се формира функционална влада.

Категории

XS
SM
MD
LG