Достапни линкови

Најстариот студент во Италија магистрираше на 98 години


Најстариот студент во Италија магистрираше на 98 години
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Италијанецот Џузепе Патерно стана магистер на 98 години, откако претходно димпломираше на 96-годишна возраст. Неговата желба од младоста сега е исполнета, а тој важи за најстариот студент и дипломец во Италија.

Категории

XS
SM
MD
LG