Достапни линкови

Одење наопаку за нов Гинисов рекорд


Одење наопаку за нов Гинисов рекорд
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Деветнаесеттото по ред одбележување на Денот на светските Гинисови рекорди, 10. ноември, ги мотивираше луѓето ширум светот да урнат некои од рекордите и да постават нови. Една од нив е младата Либерти која важи за конторционистка - исклучително флексибилна изведувачка која може да го свитка и изврти телото во необични позиции.

Категории

XS
SM
MD
LG