Достапни линкови

Лојалност за Гинис: Има 100 години, а 84 години работел на исто работно место


Лојалност за Гинис: Има 100 години, а 84 години работел на исто работно место
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Стогодишниот Волтер од Бразил добил признание од Гинисовата книга за рекордни 84 години стаж на едно работно место. Тој има совет за оние кои сакаат да имаат квалитетен и исполнет работен век.

Категории

XS
SM
MD
LG