Достапни линкови

Младински оркестар за Гинис


Младински оркестар за Гинис
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Венецуела постигна Гинисов светски рекорд за „најголем оркестар во светот“ откако 8573 локални музичари се соединија за да го изведат „Словенскиот марш“ на Чајковски. Музичарите се дел од венецуелскиот Национален систем на детски и младински оркестри и хорови, познат како „Ел система“.

Категории

XS
SM
MD
LG