Достапни линкови

Новововеден гинисов рекорд го држи самоуко момче


Новововеден гинисов рекорд го држи самоуко момче
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Годинава за прв пат во Гинисовата книга на рекорди е внесен рекорд за најмногу жонглирања со фудбалска топка истовремено балансирајќи друга топка на главата. Чинонсо Ече, 12- годишно момче од Нигерија, го држи овој рекорд, иако е самоук.

XS
SM
MD
LG