Достапни линкови

88-годишен Босанец се одржува во форма со падобранство


88-годишен Босанец се одржува во форма со падобранство
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

Босанецот Ибрахим Калешиќ скока со падобран веќе 70 години. Сега има 88 и се надева дека ќе може да скока уште 10 години за да постави светски Гинисов рекорд.

Категории

XS
SM
MD
LG