Достапни линкови

Децата од Газа со танц против траумите и војната


Децата од Газа со танц против траумите и војната
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Соочени со секојдневните трауми и стресот, децата од Газа се обидуваат со танц да создадат нормалност која нивните врсници ширум светот ја земаат здраво за готово. Знаете ли на колку деца во Појасот Газа им треба психолошка нега?

Категории

XS
SM
MD
LG