Достапни линкови

Во селото на воените вдовици


Во селото на воените вдовици
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Во северниот дел на Сирија, во регионот Ројава постои село каде живеат семејства на вдовици. Делејќи иста судбина, продолжуваат со животот во заедница со некој кој може да ги разбере. Поради зголемениот број на случаи на семејно насилство во областа, лидерите на селото велат дека тука се добредојдени и жени кои претпреле такви трауми.

Категории

XS
SM
MD
LG