Достапни линкови

Панаѓур на брилијантни умови

Насловен како „Mini Maker Fair“, петочниот настан на паркингот кај СЦ „Борис Трајковски“ беше собир на вљубеници во технологијата, креативци, изработувачи, иновативци...

„Делумно саем за наука, делумно панаѓур, а дел нешто комплетно ново за сите генерации“, велат организаторите, кои додаваат дека целта е да овозможои забава, да информира, да поврзува луѓе и да го зголеми тој круг на Maker движењето.

Организаторите се Американските Катчиња во Северна Македонија заедно со Амбасадата на САД во Северна Македонија.


XS
SM
MD
LG