Достапни линкови

Поблиску до НАТО - Понервозна Русија


Поблиску до НАТО - Понервозна Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

По уставните измени и пред посетата на Путин на Србија, Москва отвори нова политичка офанзива против македонското членство во НАТО, обвинувајќи ги САД и Западот дека со сила ја внесуваат Македонија во НАТО и со тоа го дестабилизираат Балканот. Таа најнова офанзива ја почна токму рускиот претседател.

Категории

XS
SM
MD
LG