Достапни линкови

Руски дезинформации пропаганден белег на 2018 година


Руски дезинформации пропаганден белег на 2018 година
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Покрај манипулацијата со гласачите во САД и дезинформациите за вакцинацијата, во ТОП-3 трендовите во областа на дезинформирањето во 2018 година влегле и руските лажни вести за омаловажување на НАТО во очите на земјите аспиранти за членство, покажува кампањата „ЕУ против дезинформациите“.

Категории

XS
SM
MD
LG