Достапни линкови

Нестабилен Балкан како оружје на Путин против Западот


Нестабилен Балкан како оружје на Путин против Западот
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00

Москва не се грижи за просперитетот на Македонија, Србија, БиХ..., бидејќи ѝ треба нестабилен Балкан за да ги оствари своите цели кои немаат врска со мир и безбедност, туку се насочени кон запирање на проширувањето на НАТО и ЕУ со нови членки, велат експертите.

Категории

XS
SM
MD
LG