Достапни линкови

Руската хибридна војна на Балканот и во Македонија


Руската хибридна војна на Балканот и во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Со дезинформации на социјалните мрежи, хакерски напади и лажни вести место калашникови, Русија својата т.н. хибридна војна против Западот ја води и на Балканот, каде државите како Македонија, иако се евроатлантски ориентирани, не се во ЕУ и НАТО и како такви се најранливи, велат експертите.

Категории

XS
SM
MD
LG