Достапни линкови

Москва со геополитика од 19-от век против ЕУ и НАТО на Балканот


Москва со геополитика од 19-от век против ЕУ и НАТО на Балканот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Русија не може да му парира на Западот на економски план во Западен Балкан и затоа со специфични инструменти делува на три полиња во регионот за да го запре ширењето на двата западни сојузи, е заклучокот од најновиот извештај на на Европскиот совет за надворешни работи.

Категории

XS
SM
MD
LG