Достапни линкови

Балканот и милитантите на Исламската држава


Колку странските борци во редовите на милитантите на Исламската држава можат да претставуваат закана за безбедноста во многу земји во светот. Аналитичарите предупредуваат на ризикот од нив на Балканот.

XS
SM
MD
LG