Достапни линкови

Американскa воена помош за курдите во Кобани


Ова е прва таква акција по неколкунеделните воздушни напади на американските сили и сојузниците врз позиции на милитантите на Исламската држва во близина на Кобани кој се наоѓа крај границата со Турција.

XS
SM
MD
LG