Достапни линкови

Дали ИД може да ја преживее смртта на нејзинот лидер?


На 9 ноември се појавија информации дека лидерот на милитантната група Исламска држава, самопрогласениот калиф Абу Бакр ал Багдади бил тешко ранет во американски воздушен напад во ирачкиот град Мосул.

XS
SM
MD
LG