Достапни линкови

Апел за помош на сириските курди во Кобани


Шефот на дипломатијата на автономниот курдски регион во Ирак Фалах Мустафа во интервју за Радио Слободна Европа ја повика Турција да ја отвори нејзината граница за доброволци.

XS
SM
MD
LG