Достапни линкови

Кери: светот нема да биде заплашен од ИД


Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека светот нема да биде заплашен од милитантите на Исламската држава. Во меѓувреме, официјален Вашингтон најави измени на политиката спрема американските заложници кои се во рацете не милитантите во странство.

XS
SM
MD
LG