Достапни линкови

Четири информации од самитот на НАТО во Мадрид


Четири информации од самитот на НАТО во Мадрид
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Лидерите на НАТО ветија поголема воена помош за Украина и ја прогласија Русија за „директна закана“ на нивниот самит на 29-30 јуни во Мадрид. Лидерите на 30-члената западна воена алијанса разговараа среде неиспровоцираната инвазија на Русија врзУкраина. Уредникот на РСЕ за Европа, Рикард Џозвијак, беше во Мадрид на состанокот и ги има овие четири понти.

Категории

XS
SM
MD
LG