Достапни линкови

Украински фармер вели дека руските окупатори му заклале 100 крави


Украински фармер вели дека руските окупатори му заклале 100 крави
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

За време на 21 дена окупација, еден украински земјоделец вели дека руските војници му нанеле штета во вредност од 600.000 долари на неговиот имот во Лукашивка во украинската област Чернихив.

За време на 21 дена окупација, еден украински земјоделец вели дека руските војници му нанеле штета во вредност од 600.000 долари на неговиот имот во Лукашивка во украинската област Чернихив. Тој вели дека околу 500 руски војници заклале речиси 100 негови крави за храна и ја украле или уништиле фармерската опрема.

Категории

XS
SM
MD
LG