Достапни линкови

Средношколци во битка за почист воздух


Средношколци во битка за почист воздух
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Тим средношколци од скопската гимназија „Јосип Броз Тито“ создадоа помала верзија на филтрите на фабричките оџаци наменети за домаќинствата. „Од статистика се знае дека домаќинствата се една третина од загадувачите во светот“, вели Марко Дураков, дел од тимот. Која е нивната порака?

Категории

XS
SM
MD
LG