Достапни линкови

„Силно го возвраќаме ударот“, велат украинските трупи


„Силно го возвраќаме ударот“, велат украинските трупи
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Додека руските сили се обидуваат да напредуваат кон градот Бахмут во регионот на Доњецк, украинските војници започнаа контранапади. Украинските сили продолжуваат да се борат против руската армија која одржува бројна предност во тешкото вооружување.

Категории

XS
SM
MD
LG