Достапни линкови

Руската полиција во Екатеринбург приведе демонстранти против мобилизацијата


Руската полиција во Екатеринбург приведе демонстранти против мобилизацијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Руската полиција приведе демонстранти во рускиот град Екатеринбург додека се собраа на централниот плоштад за да протестираат против делумната воена мобилизација што ја најави претседателот Владимир Путин поради руските воени загуби во Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG