Достапни линкови

Пронаоѓање на паднатите: животна мисија за враќање на телата во Украина


Пронаоѓање на паднатите: животна мисија за враќање на телата во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Олексиј Јуков поминал години барајќи посмртни останки на паднатите војници од Првата и Втората светска војна. Во 2014 година, тој почна да ги бара телата на војниците убиени во новиот конфликт меѓу Украина и сепаратистите поддржани од Кремљ. Од февруари 2022 година, тој е позафатен од кога било. Ова видео содржи сцени што се вознемирувачки.

Категории

XS
SM
MD
LG